Menu

Czy MAXIEM może być inspirujący?

Na to pytanie twierdząco może odpowiedzieć pewien przedsiębiorca z Nowego Jorku. Maszyna MAXIEM WATERJET sprawiła, że Yotam Kehati mógł zrealizować swoje życiowe marzenia. Jego firma zaś stała się niezwykle popularna i konkurencyjna w tym mieście.

Pewien młody przedsiębiorca posiadający maszynę Maxiem 1530 odniósł w Nowym Jorku wielki sukces. Prowadzi zakład usług cięcia detali metalowych  na zamówienie klientów. Dodatkowo może realizować bardziej wysublimowane zamówienia przy aranżacji wnętrz.

Yotam Kehati – założyciel firmy Trend Manufacturing – w wieku 20 lat zrezygnował ze studiów na kierunku inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie w Bostonie. Postanowił zaangażować się w branżę projektowania wnętrz. Oznaczało to, że cały swój czas poświęcał na budowanie swojego własnego zakładu produkcyjnego.

„Przyszedł czas abym ruszył do przodu i na poważnie zajął się tym, co kocham – wyrażaniem siebie poprzez wytwarzanie elementów aranżacyjnych - mówi Kehati.

Szybkie wejście na rynek pracy opłaciło się, ponieważ w zasadzie od razu otrzymał zlecenia od niszowych biur projektowych, takich jak Mark Dizon i Josh Held.

„Architekci i projektanci z małych firm zawsze entuzjastycznie podchodzą do pracy ze mną, ponieważ jestem podekscytowany wyzwaniem znalezienia równowagi pomiędzy formą i funkcją” - mówi właściciel MAXIEMA.

W trakcie poszukiwania sprzętu do swojego zakładu, Kehati szybko zdał sobie sprawę, że waterjet ma nieograniczone możliwości. Wybrał technologię cięcia wodą, jako główne narzędzie tnące w swojej firmie, aby sprostać realizacji najbardziej skomplikowanych projektów swoich klientów. Kiedy rozpoczął działalność w oparciu o waterjeta MAXIEM, otrzymał do wykonania wiele projektów architektonicznych, takich jak: dekoracyjne konstrukcje metalowe, systemy mocowania wyświetlaczy, kasetonowe reklamy wykonane z rurek galwanizowanych, oraz płytki podłogowe wycięte z porcelany lub brązu.

„Maxiem przekształcił naszą kreatywność w produkcję, a ponadto pozwolił nam zastąpić tradycyjne maszyny i techniki obróbki ręcznej – innowacyjną technologią - mówi Kehati.  -Waterjet daje firmie Trend możliwość szybkiego znalezienia rozwiązania produkcyjnego w przypadku trudnych projektów”.

Projekt taki pojawił się błyskawicznie – tuż po zainstalowaniu Maxiema w zakładzie Yotama. Został poproszony o wykonanie skomplikowanej powierzchni lustra, które miało być zamontowane na podwieszanym suficie w The Darby – restauracji zlokalizowanej w centrum Nowego Jorku, w której stołują się celebryci i przedstawiciele miejskiej elity. Dzięki posiadanemu waterjetowi mógł przeciąć 90 sztuk wstępnie polerowanych aluminiowych luster o wymiarach 120 cm x 240cm i grubości 32 mm.

Siatka luster, składająca się z kilkuset elementów o unikalnych kształtach, została w całości wycięta za pomocą maszyny Maxiem. Po zamontowaniu wszystkich elementów z wykorzystaniem 3000 zaczepów, lustrzana siatka zawisła, pięknie ukazując obrysy ścian wnętrza.

Yotam jest przekonany, że udało im się zdążyć z wycięciem tak dużej ilości elementów konstrukcji na czas tylko dzięki zastosowaniu maszyny Maxiem. Dzięki temu restauracja została otwarta w terminie. Ponadto, powtarzalność cięcią oraz cechy oprogramowania Intelli-MAX® pozwalające na import pliku w formacie RhinoCAD®  sprawiły, że można było z łatwością wyciąć odpowiednie otwory mocujące poszczególne kluczowe elementy konstrukcji.

Następnie możliwa była ręczna obróbka rogów konstrukcji tak, aby sprawiała ona wrażenie rzeźby.

W Nowym Jorku z pewnością jest popyt na usługi świadczone przez firmę Trend Manufacturing. Sieci sprzedaży detalicznej, hotele czy przedsiębiorstwa z branży rozrywkowej często zwracają się z prośbą o wykonanie prototypowych detali, które z założenia mają być „jedyne w swoim rodzaju”. Są to na przykład unikatowe stoliki barowe, niepowtarzalne regały z półkami, czy instalacje oświetleniowe lub dekoracje ścian we wnętrzach. W zależności od wielkości projektu, Kehati może w sposób bardzo dokładny i szybki wykonać próbki cięcia na swojej maszynie Maxiem. Wystarczy tylko zmienić ustawienia dotyczące rodzaju ciętego materiału.

„Maxiem nie tylko pozwolił mi pozostać konkurencyjnym w mojej branży, ale dał mi również bardzo duże możliwości rozwoju” mówi. „Bez znaczenia czy jest to jednorazowe cięcie czy seryjna produkcja - jakość cięcia na Maxiemie nigdy się nie zmienia. Dzięki temu wiele z naszych nowych projektów doczekało się realizacji”.

Powrót na górę